سخنرانی تد(TED) چیست؟

سخنرانی TED

تد ( TED ) مخفف Technology, Entertainment, Design یک مجموعه همایش جهانی ( با بهره گیری رایگان) است که با شعار «ایده‌ها ارزش گسترش دارند»، برگزار می‌شود.

تمرکز اولیهٔ تد روی تکنولوژی و طراحی با ریشه‌های سیلیکون ولی بود، اما از آن به بعد تمرکزش وسیع‌تر شده‌است تا سخنرانی‌هایی را از موضوعات علمی، فرهنگی و دانشگاهی زیادی شامل شود

این سخنرانی‌ها یک طیف وسیع از موضوعات را از تحقیق و علم به صورت عملی و فرهنگ که عمدتاً به شیوهٔ : داستان‌گویی بیان می‌شود، شامل می‌شودبه سخنرانان حداکثر ۱۸ دقیقه فرصت ارائهٔ ایده‌هایشان به خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین شیوه‌ای که می‌توانند، داده می‌شود

هزینه های تد ، در حال حاضر توسط ترکیبی از جریان‌های مختلف درآمدی، از جمله هزینه‌های حضور در کنفرانس، حمایت مالی شرکت‌های بزرگ،اسپانسرها ، بنیاد پشتیبانی، هزینه صدور مجوز و فروش کتاب‌ها ، تأمین بودجه می‌شود

اولین بار جایزه تد در سال ۲۰۰۵ معرفی شد. تا سال ۲۰۱۰ تد سالانه به سه نفر ۱۰۰۰۰۰ دلار و یک «آرزو برای تغییر جهان» را اهدا می‌کرد. در سال ۲۰۱۳ مقدار جایزه به یک میلیون دلار افزایش پیدا کرد.

پروژه ترجمه آزاد تد

هدف این پروژه به گفته کریس اندرسون، مدیر TED، این بود که ۵/۴ میلیارد نفر از جهانیان که به زبان انگلیسی صحبت نمی‌کنند نیز بتوانند به سخنرانی‌های تد دسترسی داشته باشند. پروژه ترجمه آزاد تد از برنامه‌هایی بهره می‌برد که مردم می‌توانند با استفاده از آن، زیرنویس یا متن سخنرانی‌های تد یا ویدیوهایی که تحت عنوان تدکس (TEDx) برگزار شده‌است را ترجمه کنند

تدکس (TEDx) رویدادی شبیه تد است که هرکسی می‌تواند آن را برگزار کند، به شرطی که مجوز آزاد برگزاری آن را از تد بگیرد و به اصول مربوط به آن پایبند باشد. رویدادهای تدکس غیرانتفاعی است، اما می‌تواند هزینه‌های برگزاری را از اسپانسرها یا با تعیین وجه برای شرکت کنندگان تأمین نماید . سخنرانانی که در تدکس حاضر می‌شوند نیز پولی دریافت نمی‌کنند. آن‌ها همچنین باید از کپی رایت مطالبی که در سخنرانی خود مطرح می‌کنند بگذرند.

تد کودکان – TED_Ed

تد اِد ( تد_کودکان )یک دسته از گفتگوهای تد است که درس های متحرک کوتاه با هدف کودکان ( مقطع ۷ تا ۱۲ سال ) است. تد اِد ( تد_کودکان ) فیلم های متحرک توضیحی را در مورد مفاهیم مختلف ایجاد می کند. درس های تد اِد ، در همکاری با مربیان و انیماتورها ایجاد می شود.

تدکس جوانان

تدکس جوانان برنامه‌هایی مستقل است که برای دانش آموزان و جوانان دوره های متوسطه برگزار می‌شود. معمولاً در این رویدادها معمولاً افرادی شرکت می‌کنند که به سن دانش آموزان نزدیکترند. گاهی نیز سخنرانی‌های تد در آن‌ها پخش می‌شود.

باشگاه تد TedEd_Clubs

یک طرح آموزشی براساس نگرشی است که: جوانان سنین ۸ تا ۱۸ سال) بدست آوردند این طرح به منظور تسهیم و به اشتراک‌گذاری ایده‌های آن‌ها با همسالانشان می‌باشد و موضوع خود را مانند ارائه‌هایی که در تد انجام می‌شود به دیگران معرفی کرده و آن‌ها را نسبت به موضوع خود علاقه‌مند می‌کنند.تد برنامه‌های درسی و پشتیبانی محدودی برای باشگاه به صورت رایگان فراهم می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 مشاوره ملکی

شماره تماس خود رابه صورت کامل وارد نمایید

مثال 0912000000

مشاوره ملکی

کارشناسان ما منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند
02166666666
021666666666