نقش کارخانه های مواد غذایی در رشد و توسعه کشور

فروش کارخانه مواد غذایی

یکی از صنایع فعال در کشور کارخانه های مواد غذایی می باشد که فعالیت این صنایع تحت نظارت سازمان هایی از جمله بهداشت و استاندارد هایی صورت می پذیرد و بدلیل حساسیت های تولیدی این کارخانجات توجه ویژه ای از جانب سازمان های ذیربط صورت می پذیرد.

کارخانه های مواد غذایی محصولاتی از جمله تولیدات کنسروی و کمپوت و لبنیات و فراورده های گوشتی می تواند باشد که تفکیک این فعالیت ها توسط وزارت صنعت و معدن صورت می گیرد .

در شهرک های صنعتی مشاغل موازی نیز در این دسته قرار می گیرد ، از جمله انها می توان به صنایع بسته بندی مواد غذایی ،  صنایع بسته بندی حبوبات و صنایع بسته بندی خشکبار می باشد که برند ها و مجموعه های معتبری در این دسته فعالیت می نمایند.

تفاوت اصلی کارخانه تولید مواد غذایی با سایر کارخانه ها چیست؟

تفاوت در این است جهت است جهت اخذ تأییدیه بهداشت می بایست اصول اولیه این کارخانجات اعم از پوشش کف سالن که عمدتاً سنگ یا موزاییک می باشد دیوارها کاشی یا سرامیک می باشد . بحث فاضلاب کارخانه تامین می گردد و قابلیت شست و شوی کف کارخانه نیز در نظر گرفته می شود .

همچنین اتاقی در این کارخانجات بعنوان Clean Room وجود دارد که به عنوان آزمایشگاه تست کیفی محصول از آن استفاده می شود.این اتاق ها برای کارخاته های مختلف متفاوت هستند وهر مجموعه صنعتی با توجه به نیاز خود ازآن استفاده می کند.

تفاوت انبار محصولات غذایی باسایر انبارها چیست؟

نوع انبار مواد اولیه در این قبیل کارخانجات نیز متفاوت می باشد و بدلیل شرایط  خاص نگهداری این مواد عموماً از یخچال های صنعتی و یا سردخانه های مجهز استفاده می کنند.همچنین این شرایط در سه مرحله یعنی تولید،حمل ونگهداری انجام میشود وضمنا دراین مراحل رعایت نکات بهداشتی ضروری می باشد.

خرید وفروش سوله های صنعتی

چطور می توان یک کارخانه مواد غذایی احداث کرد؟

در نوع ساخت و تجهیز این کارخانجات باید در نظر داشت که هزینه ساخت با سایر سازه های صنعتی متفاوت بوده و از مواد و مصالح ساختمانی متفاوتی استفاده می گردد و معمولاً به دلیل رعایت استاندارهای بهداشتی هزینه ساخت آنها بیش از کارخانه های دیگر بوده و نیز از نظر زمان اجرا ، زمان بیشتری خواهد برد.

بهترین روش پخش محصولات غذایی چیست؟

برای پخش محصولات تولیدی این کارخانجات نیز می بایست خودروهای یخچال دارو مجهز به سردخانه های متناسب استفاده می گردد تا از زمان بارگیری تا زمان انتقال به فروشگاه ها شرایط سلامت محصول کنترل شود از جمله محصولاتی که نیاز به تجهیزات سردخانه می باشد می توان به محصولات لبنی و فراورده های گوشتی اشاره کرد .

کارخانه مواد غذایی

شرایط اجاره و فروش کارخانجات مواد غذایی

ازانجا  که این کارخانجات هزینه ساخت بالاتری نسبت به سایر کارخانجات دارندبه همین نسبت هنگام فروش نیز با قیمت بالاتری از طرف فروشنده درخواست می شود و در قرارداد های اجاره نیز مشمول این نوع افزایش قیمت می گردد.معمولاً در موارد اجاره به مشاغل هم ردیف اجاره داده می شود تا سبب آسیب به ساختار مجموعه گرددو حدود قیمت کارخانجات مواد غذایی معمولاً حدود ۳۰% با سایر کارخانجات تفاوت دارد.

شهرک های صنعتی مناسب برای احداث وراه اندازی تولید مواد غذایی کدامند؟

به دلیل شرایط خاص راه اندازی کارخانه های مواد غذایی انتخاب مکان مناسب برای راه اندازی این کارخانجات ضروری می باشد.اگر کمی دراین زمینه تحقیق کرده باشید به این نتیجه خواهید رسید که فقط بعضی ازشهرک های صنعتی قابلیت احداث این کار خانه ها را دارندکه دراین قسمت به بعضی از این شرایط اشاره می کنیم

  • غنی بودن منابع اب زیر زمینی
  • داشتن امکانات فاضلاب صنعتی
  • عدم آلایندگی در شهرک های صنعتی
  • داشتن تاییدیه از وزارت بهداشت

باتوجه به شرا یط ذکرشده بعضی از شهرک های صنعتی ویژگیهای فوق را دارندکه از جمله می توان به شهرک های صنعتی نظرآباد،شهرک صنعتی هشتگردوشهرک صنعتی صفادشت اشاره کرد. جهت خرید ، فروش یا اجاره کارخانه مواد غذایی در کلیه شهرک ها و مناطق صنعتی در کشور شما می توانید به وب سایت های تخصصی املاک دراین زمینه مراجعه نموده و موارد متناسب با نیاز خود را جستجو کنید و با کمک کارشناسان مجرب گروه املاک صنعتی سوله به موارد مورد تایید خود دسترسی پیدا کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 مشاوره ملکی

شماره تماس خود رابه صورت کامل وارد نمایید

مثال 0912000000

مشاوره ملکی

کارشناسان ما منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند
02166666666
021666666666