مراحل گام به گام کارشناسی وقیمت گذاری کارخانه ها وکارگاههای صنعتی

قیمت گذاری کارخانه ها وکارگاهای تولیدی

یکی از خدمات گروه املاک صنعتی سوله کارشناسی و ارزیابی املاک صنعتی ، کارگاه ها و کارخانه های فعال و غیر فعال ( ورشکسته ) و همچنین انبارها و بناهای نیمه کاره است.

فرایند کارشناسی کارخانه و کارگاه ها چگونه است ؟

ابتدا با درخواست مالک یا نماینده قانونی کارخانه به بخش کارشناسان املاک صنعتی سوله و ارایه مستندات هویتی و ملکی به کارشناسان هماهنگی لازم جهت بازدید انجام می شود.برای انجام کارشناسی این کارخانه ها مراحل زیر باید طی شود:

 • درگام نخست اسناد دریافتی از مالک ، مورد کارشناسی قرار می گیرد . مثل : نوع کاربری زمین ، مقدار بنای موجود ، مستندات آن ، قدمت بنا ، لوازم و تجهیزات مستقر در کارخانه و همچنین مجوزهای بهره برداری کارخانه مورد بررسی قرار می گیرد .
 • در مرحله بعدی کیفیت بنا و تاسیسات موجود در آن با توجه به مواد مصرفی و قیمت آن ارزیابی و کارشناسی می گردد . این بازدید شامل همه ی بخش های صنعتی مثل : سوله ، انبار ، اداری ، خدمات و سایر بنا ها می باشد
 • در این مرحله به بازدید تجهیزات موجود در محل کارشناسی که شامل جرثقیل های سقفی ، دروازه ای ، دیواری ، آمپر برق ، گاز و تاسیسات گرمایشی و سرمایشی ، باسکول سیستم های امنیتی و سایر  موارد می باشد.
 • در مرحله آخرنوبت به کارشناسی خطوط تولید می رسد که در آن همه ی خطوط تولید موجود از قبیل فلزی ، ریخته گری ، سنگبری ، مواد غذایی ، شیمیایی  و ….. می باشد که نسبت به عمر خط تولید و ظرفیت تولید و همچنین مشخصات فنی آن مورد کارشناسی قرار می گیرد .
تخصص و تجربه در قیمت گذاری کارخانه ها

پی نوشت : لازم به ذکر است که طی این مراحل دشوار به تنهایی امکان پذیر نیست و کارشناسان دیگر که در زمینه های اشاره شده تخصص های فنی دارند به مشاوران گروه املاک صنعتی سوله کمک خواهند کرد.

جمع بندی :

پس از اتمام این ۴ مرحله و بررسی کلیه گزارشات توسط کارشناسان گروه املاک صنعتی سوله و با در نظر گرفتن همه ی شرایط و مصالح ، نظر کارشناسان به صورت مکتوب تنظیم و ارایه می شود.

مقصد این کارشناسی ها کجاست؟

به چندعلت ممکن است این کارشناسی ها از گروه املاک صنعتی سوله درخواست شود که در فهرست زیر به آنها اشاره می کنیم:

 1. درخواست مالک برای ارایه به هیئت مدیره جهت تصمیمات مالی آتی در مجمع سهامداران .
 2. جهت واگذاری بین شرکاء کارشناسی گروه سوله را مبنای معاملاتی در نظر می گیرند .
 3. اخذ کارشناسی توسط مالک و ارائه آن به بانک ها جهت تکمیل ارزیابی و دریافت تسهیلات
 4. مبنای ارزیابی تضامین قضایی که به قوه قضاییه ارائه می گردد.
 5. مبنای محاسباتی کلیه اموال ودارایی ها وارائه آن جهت فروش در معاملات املاک.
کارشناسی قیمت کارخانه

چگونه از مزایای کارشناسی رایگان گروه املاک سوله بهره مند شوم؟

 • کارشناسی به صورت شفاهی ، چه به صورت حضوری ،وهمچنین به صورت مکالمه تلفنی که در این مرحله هیچگونه هزینه ای از درخواست کننده مطالبه نمی گردد و کارشناسی به صورت ۱۰۰% رایگان است .
 • در مرحله کارشناسی حضوری و مواردی که نیاز به بازدید و بررسی اسناد مربوط دارد ؛ شامل هزینه می گردد که در این نوع کارشناسی در انتها با کلیه موارد در قالب گزارش کارشناسی که شامل جزییات با قیمت ها و توضیحات مربوط می باشد که با امضاء و مهر کارشناس ارشد گروه همراه می باشدهمچنین این کارشناسی قابل ارائه به کلیه بانک ها، مراجع قضایی و مجامع صنفی می باشد که شامل هزینه می گردد.

پوشش اطلاعاتی و مناطق قابل کارشناسی

شما می توانید با مراجعه به وب سایت sooleh.net   و sule.ir  و بازدید از اسامی شهرک ها و مناطق صنعتی که در این وب سایت ها به آن اشاره شده مشاهده نموده و این مناطق جزء مناطق تحت پوشش اطلاعاتی گروه املاک صنعتی سوله می باشد .

مدت زمان شروع تا دریافت برگه کارشناسی چقدر است ؟

ارئه برگه کارشناسی از زمان درخواست مالک تا ارایه برگه کارشناسی ( در صورتیکه اسناد و هماهنگی های لازم جهت بازدید صورت پذیرد ) ۷۲ ساعت کاری می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 مشاوره ملکی

شماره تماس خود رابه صورت کامل وارد نمایید

مثال 0912000000

مشاوره ملکی

کارشناسان ما منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند
02166666666
021666666666