قیمت زمین در شهرک های صنعتی

شاید به ندرت بتوان مرجع واحدی برای تعیین قیمت زمین در شهرک های صنعتی یافت که بتوان به آن تکیه کرد ویا آن را کارشناسی و دقیق دانست.به همین دلیل و با توجه به نیاز صنعتگران سعی شده  قیمت های کارشناسی شده با درنظر گرفتن همه عوامل موثر ارائه شود تا از سو استفاده احتمالی در این زمینه جلوگیری شود.

قیمت زمین در شهرک های صنعتی

قیمت زمین در شهرک صنعتی بر اساس نظارت شرکت شهرک های صنعتی و مصوبات وزارت صنعت و معدن و کارشناسی های فنی مشخص شده و جهت واگذاری مبنا قرار داده می شود . از آن جایی که این قطعات زمین جهت مصارف و کاربری های صنعتی در نظر گرفته شده و در آن بخش تولید و اقصاد کشور شکل خواهد گرفت .

بنابراین قیمت های بسیار مناسب البته بایارانه دولتی به کاربران واگذار می شود تا صنعتگران درابتدای کار با چالش یافتن  محلی برای تولید کمتر درگیر شوند سپس بعد از مشخص شدن قیمت ها و تعیین نوع کاربری زمین ها به کاربران واگذارشده که این واگذاری نیز با تسهیلات ویژه ای همراه است و در آن برخی معافیت ها برای زودتر راه اندازی محل های تولید نیز در نظر گرفته می شود .

در ادامه  به بررسی قیمت زمین های صنعتی در برخی از شهرک های صنعتی تهران اشاره می کنیم .

شهرک ها متراژ زمین قیمت(میلیون تومان) کاربری

شهرک صنعتی شمس آباد

۱۰۰۰متر به بالا
۴۰۰-۳۵۰ فلزی-پلاستیک-ریخته گری-سلولزی

شهرک صنعتی پرند

۱۳۶۰متر به بالا
۳۵۰-۲۲۰ فلزی-غذایی

شهرک صنعتی عباس آباد

۵۰۰ متر به بالا
۳۵۰-۳۰۰ ریخته گری-فلزی-غذایی-سلولزی

شهرک صنعتی علی آباد

۱۰۰۰متر به بالا
۳۰۰-۳۵۰ ریخته گری-فلزی-غذایی-شیمیایی

شهرک صنعتی جنت آباد

۱۰۰۰متر به بالا
۲۰۰-۱۸۰ فلزی-غذایی-شیمیایی-سلولزی

شهرک صنعتی ایوانکی

۱۰۰۰متر به بالا
۲۰۰-۱۵۰ فلزی-چوب-غذایی-ریخته گری

شهرک صنعتی صفادشت

۱۰۰۰متر به بالا
۴۰۰-۳۵۰ دارویی-غذایی-فلزی
شهرک صنعتی هشتگرد
۱۰۰۰متر به بالا
۸۰۰ فلزی
شهرک صنعتی نظراباد

۱۰۰۰متر به بالا
۱۷۰-۱۵۰ غذایی-دارویی-سلولزی

شهرک صنعتی اشتهارد

۱۰۰۰متر به بالا
  170-150 غذایی-دارویی-فلزی

شهرک صنعتی خوارزمی
۱۰۰۰متر به بالا ۱۸۰-۱۵۰ دارویی-غذایی

برای خرید زمین در شهرک های صنعتی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

لازم به ذکر می باشد یکی از مواردی که خریداران زمین صنعتی در شهرک های صنعتی می بایست به آن توجه کنید این است که این زمین ها جهت احداث کارخانه و راه اندازی تولید واگذار می شود و طبق قوانین و شرایط شرکت شهرک ها اداره می شوند . خریداران می بایست طی مدت زمان مشخصی اقدام به ساخت آن نمایند در غیر این صورت این امتیاز (قرارداد فروش زمین ) فسخ و قرارداد خریدار ابطال می گردد و به شخص جدید واگذار می گردد.

نحوه واگذاری زمین در شهرک های صنعتی

این زمین ها در مرحله اول بصورت دفترچه قرارداد شرکت شهرک ها به نام افراد حقیقی یا حقوقی در خواست کننده ثبت می شود تا پس از ساخت بنا و نصب خط تولید و راه اندازی آن و اخذ تاییده فعالیت از وزارت صنعت و معدن کشور و اخذ پایان ساخت از شرکت شهرک های صنعتی معرفی نامه ای را از این شرکت به همراه اسناد و مدارک قید شده دریافت می کنند و با مراجعه به اداره ثبت اسناد و املاک کشور منطقه نسبت به دریافت سند تک برگ اقدام می کنند

برای مشاهده قیمت زمین در شهرک های صنعتی اینجا کلیک کنید.