شهرک صنعتی عباس آباد فرصت ها و چالش ها

شهرک صنعتی عباس آباد

هرآنچه که باید درباره شهرک صنعتی عباس آباد دانست

شهرک صنعتی عباس آباد در شهرک های صنعتی یکی از زیر مجموعه های شرکت شهرک های صنعتی استان تهران می باشد .این شهرک در سال ۱۳۷۲ در زمینی به ۱۰۲۹ هکتار احداث و حدوداً ۶۹۰ هکتار آن مساحت صنعتی این شهرک می باشد که براساس آخرین اطلاعات موجود در سایت این شهرک تعداد ۲۰۵۱ قرارداد واگذاری منعقد گردید و ۵۷ هکتار از زمین های قابل واگذاری باقی مانده است . شهرک صنعتی عباس آباد  در ۴۵ کیلومتر مرکز استان تهران واقع گردیده و بهترین مسیر دسترسی آن جاده خاوران و اتوبان امام رضا محور پاکدشت گرمسار می باشد .

نزدیکترین ایستگاه راه آهن به این شهرک با فاصله ی ۲۰ کیلومتر ایستگاه راه آهن پیشوا بوده و فرودگاه امام خمینی با فاصله ۷۵ کیلومتری نزدیکترین فرودگاه به این شهرک می باشد .

خرید کارخانه در شهرک صنعتی عباس آباد

شهرک صنعتی عباس آباد یکی از بزرگ ترین شهرک های صنعتی فعال در استان تهران است.این شهرک صنعتی در  فاصله ۵۰ کیلومتری شرق تهران واقع و درآن حدود ۱۰۰۰ واحد صنعتی مشغول فعالیتند که سبب اشتغال ۳۰ هزار نیروی فعال در این شهرک صنعتی شده است.نیروی کار این شهرک صنعتی عموما از محل های اطراف آن یعنی شریف آباد ، ورامین و پاکدشت تامین می شوند و همین حسن همجواری این شهرک به تهران سبب رونق روز افزون آن گردیده است.

شهرک صنعتی عباس آباد و تنوع  فعالیت های اقتصادی در آن

شهرک صنعتی دارای منطقه بندی صنایع شامل صنایع فلزی و ریخته گری ، کانی غیر فلزی ، غذایی و الکترونیک نساجی و پوشاک ، شیمیایی و سلولزی می باشد که بسیاری از واحدهای بزرگ صنعتی کشور در زمینه های مختلف در این شهرک فعال می باشد از جمله می توان به شرکت های صنام الکترونیک  امرسان ، شیرآلات قهرمان ، شیر آلات راسان ، ارتعاشات صنعتی ، بستنی شاد ، بیت پرداز اشاره کرد.

شهرک صنعتی عبا س آباد

مزیت های شهرک صنعتی عباس آباد

از جمله امکانات و مزیت های شهرک صنعتی عباس آباد می توان به دسترسی آسان به امکانات رفاهی شهرک ، دسترسی به دو بازارچه در مراکز شهرک وجود انواع اصناف خدماتی و فروش لوازم صنعتی در شهرک در دسترس بودن پمپ بنزین ، مجتمع تعمیرگاهی ، درمانگاه و آتش نشانی در شهرک اشاره کرد که تا حدود زیادی تمام نیاز های واحد های فعال را فراهم نموده است .

مشکلات و موانع تولید در شهرک صنعتی عباس آباد

در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی کشور و افزایش قیمت مواد اولیه وافزایش نرخ ارز در کشور عدم توان در تامین سرمایه در گردش برای تولید کنندگان از بزرگترین مشکلات می باشد که مانع اصلی در بهره برداری کامل و تولید با حداکثر ظرفیت در شهرک می باشد . عدم حمایت از صنعتگران در تامین سرمایه در گردش باعث شده است که ماشین آلات جدید و با کارایی بالا در دسترس صنعتگران قرار نگیرد و میزان تولید و راندمان کاری بسیار پایین تر از میزان مطلوب قرار داشته باشد .

امکانات زیر بنایی و ساختمانی شهرک صنعتی عباس آباد

شهرک صنعتی عباس آباد در حال حاضر از لحاظ امکانات زیر بنایی ، خدماتی ، رفاهی و صنعتی جز بهترین شهرک های صنعتی ایران می باشد عملیات های خاک برداری  ، زیرسازی ، خیابان کشی و آسفالت در کل شهرک صورت گرفته و امتیازات آب ، برق ، گاز ، فاضلاب و روشنایی در کل شهرک تامین گردیده است .

شهرک دارای دو بازار چه ، مسجد ، آتش نشانی ، درمانگاه ، تصفیه خانه ، باسکول ، بانک ( تجارت ، ملی ، ملت ، صنعت ، معدن و …) می باشد که تمامی نیاز های صنعتگران از قبیل مراکز خدمات صنعتی ، فروشگاهی و رفاهی را تامین می نمایند .

قیمت خرید کارخانه در  شهرک صنعتی عباس آباد

۱- شهرک صنعتی عباس آباد با توجه به فاصله مناسب از مرکز استان و وجود تمام امکانات تولیدی در شهرک برای تولیدکنندگان ارزش خرید بالاتری نسبت به مناطق و شهرک های داخل شهر دارد .

۲- نحوه ی محاسبه قیمت در شهرک با توجه به موقیمت زمین ، نوع سازه و امکانات موجود در آن محاسبه گردیده و به فروش می رسد .

۳- بطور تقریبی می توان در شایط نرمال ، ساخت و امتیازات کارخانه قیمت هر متر مربع را حدوداً یک میلیون تومان در نظر گرفت ( بعنوان مثال : ۱۰۰۰ متر زمین با ۶۰۰ متر سالن به همراه تمامی امتیازات حدوداً یک میلیارد قیمت گذاری می شود .)

مقایسه قیمت خرید با سایر شهرک و مناطق صنعتی اطراف آن

در منطقه جنوب شرق تهران و جاده خاوران با توجه به کلیه جوانب شهرک صنعتی عباس آباد دارای ارزش خرید بالاتر نسبت به سایر شهرک ها می باشد . این شهرک دارای صنایع مختلف و امکانات کامل کاری همچنین دارای امنیت بالایی می باشد . دسترسی به نیروی کار و امکان فروش ملک در حداقل زمان ممکن نسبت به سایر شهرک ها از دیگر دلایل انتخاب این شهرک می باشد . قیمت منطقه ای در مقایسه با مناطق صنعتی نزدیک تهران ( شهرک خاوران ، کاوه ، گلستان و … )  بسیار پایینتر بوده و حدوداً  4/1 تا ۵/۱ قیمت مناطق نزدیک به تهران را دارا می باشد قیمت در شهرک خاوران به طور تقریبی به ازای هرمترپنج میلیون تومان و در شهرک عباس آباد تقریبا یک میلیون تومان می باشد .

2 دیدگاه برای “شهرک صنعتی عباس آباد فرصت ها و چالش ها

  1. صالح گفته:

    سلام. وقتتون بخیر

    تو محدوده شرق تهران سوله سراغ دارید؟ جاجرود. خرمدشت. سیاه سنگ. دماوند

    تو محدوده قیمتی ۴۰۰-۵۰۰ میلیون تومن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 مشاوره ملکی

شماره تماس خود رابه صورت کامل وارد نمایید

مثال 0912000000

مشاوره ملکی

کارشناسان ما منتظر شنیدن صدای گرم شما هستند
02166666666
021666666666